image
hl1

Projekt edukacyjny „Zdrowe dzieci”

Jak można zauważyć nasze przedszkole nie spoczywa na laurach. Kiedy tylko pojawia się szansa na wzbogacenie i udoskonalenie naszej placówki zawsze robimy wszystko, co tylko możemy, aby to czynić. 

Dlatego w czerwcu zgłosiliśmy się do projektu „Zdrowe Dzieci”, realizowany przez Ministerstwo Zdrowia, finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli oraz personelu przedszkoli.

W ramach projektu realizowane będą warsztaty dla dzieci. Podczas, których przedszkolaki poznają zasady zdrowego żywienia. Towarzyszyć im będzie postać Detektywa Witaminki, ciekawskiego przewodnika dzieci  w odkrywaniu tajemnic zdrowego życia. Grupowe zabawy, ciekawe, różnorodne formy zajęć. Uczestnicy wyposażeni zostaną w pakiety atrakcyjnych pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych. 

Solidną porcję wiedzy teoretycznej i praktycznej otrzymają też dorośli – rodzice, opiekunowie, nauczyciele i pracownicy – w szkoleniach on-line dla dorosłych. Eksperci odkryją i przed nimi tajemnice zdrowego stylu życia. Każdy dorosły uczestnik będzie miał szansę otrzymać wiedzę i wsparcie: od zdobycia podstawowych informacji podczas szkoleń (co robić, by zdrowiej żyć i by zapewnić dzieciom zdrowie w przyszłości), poprzez przykłady prostych przepisów – propozycji do jadłospisów, aż po wsparcie w trudnych sytuacjach typu: brak apetytu, „dziecko niejadek”, „otyłość”, „jak zdrowe jedzenie jednocześnie uczynić pysznym?”, „jak uzupełnić żelazo w diecie dziecka?”, „czy i czym zastąpić mięso?”

hl1

No comments yet