image
hl1

Wyprawka 3-latka

Ubranka do przedszkola:

Dres – to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu. Łatwo go dziecku samodzielnie zdjąć i założyć.

Obuwie zmienne – wygodne, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy, klamerka).

Strój dla modnisi – Jeżeli Twoja córeczka nie chce założyć spodni i bluzy od dresu, zaproponuj jej bardziej „elegancką” wersję: bawełnianą bluzeczkę i niegniotącą się krótką spódniczkę na gumce.

Awaryjny zestaw ubranek w podpisanym worku – majtki, rajstopki/skarpetki, koszulka, bluzka, spodnie. Dodatkową zmianę ubranek zostawiamy w szafce dziecka w szatni. Przedszkolak co prawda umie korzystać z toalety, ale można zdarzyć się niespodziewana „awaria”.

Do leżakowania:

Piżama – lekka, łatwa do założenia, (wciągana, nie na guziki, podpisana góra i dół). Piżamkę należy przynieść w podpisanym worku, dzięki temu dziecko nie pomyli go z workiem kolegi.

Gumki i spinki– jeśli Twoja córeczka ma długie włosy, niezbędny będzie zapas gumek i spinek do włosów. Warto kupić ich więcej, bo łatwo się gubią.

Szczotka/grzebień do włosów dla dziewczynek– po leżakowaniu dzieci są czesane. Włosy dziewczynka powinna mieć tak upięte, by nie przeszkadzały jej w zabawie i podczas posiłku.

Szczotkę i gumki wkładamy do podpisanego worka z piżamką.

Ulubiony pluszaczek – początkującemu przedszkolakowi można powiedzieć, że np. słodki króliczek lub misiu, będzie nad nim czuwał albo odwrotnie: poprosić o opiekę na króliczkiem, który także będzie po raz pierwszy w przedszkolu (podpisany na wszywce).

Poduszka– (podpisana).

Dodatkowo:

– pudełko chusteczek higienicznych (wyciąganych)

– opakowanie chusteczek wilgotnych

– przybory plastyczne – wyprawka plastyczna zostanie ustalona podczas pierwszego zebrania.

WSZYSTKO PRZYNOSIMY ZE SOBA 1 WRZEŚNIA!

Do zobaczenia

hl1

No comments yet