image
hl1

Dzień Dziecka 🙂

W naszym przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi dzieci miały bardzo intensywny, a zarazem bardzo ciekawy tydzień, który rozpoczął się 30.05.2022 r. i potrwał do dnia03.06.2022 r.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czeka każde dziecko. Z tej okazji, aby wychowankowie mogli jak najlepiej się bawić i przeżyć wiele miłych wrażeń zapewniliśmy im następujące atrakcje.

Pierwszego dnia - 30.05.2022 r. rozpoczęliśmy od „Dnia Sportu”. Były zabawy sportowe, konkurencje, zawody. A każdy wie i pamięta, że sport to zdrowie. Poprzez aktywność fizyczną dziecko, poznaje swoje ciało, możliwości i umiejętności, a także nabywa wszelkich sprawności, potrzebnych mu w późniejszym życiu.

Drugiego dnia - 31.05.2022 r. przedszkolaki tworzyły piękny „Las w słoiku”, który był sponsorowany z projektu. Do wykonania swoich prac użyliśmy: słoiki, kwiaty, ziemię, kolorowe kamyczki, mech, ceramiczne domki wykonane na zamówienie. Dzieci kształciły poprzez te warsztaty pozytywne więzi ze środowiskiem przyrodniczym , ucząc się odpowiedzialności (podlewanie i dbanie o swoje rośliny), wielozmysłowe poznawanie środowiska przyrodniczego, kształtując przy tym postawy proekologiczne, kształtując wrażliwość na naturalne piękno.

Trzeciego dnia - 01.06.2022 r. dzieci brały udział w zajęciach w „Czekoladowym Autobusie”. W tym dniu każde dziecko mogło poczuć się jak MasterChef. Każdy uczestnik otrzymał czapeczkę, fartuch . Następnie dzieci poznały historię czekolady. Mogły spróbować czekolady, samodzielnie wykonać swoją czekoladkę przy pomocy różnych foremek co sprawiło ogromną radość. Na zakończenie warsztatów każdy jego uczestnik otrzymał dyplom tzw. „Mistrza czekolady”. Tego dnia odbyły się również eksperymenty, które przeprowadziła „Kraina eksperymentów”. Te zajęcia okazały się bardzo ciekawe dla dzieci sprawiając im dużo radości przede wszystkim dlatego, bo mogły samodzielnie czy też z pomocą wykonać „Sliamy”.

Czwartego dnia - 02.06.2022 r. dzieci miały okazję spotkać się z Panem z nadleśnictwa. Dowiedziały się, jak powinno się dokarmiać zwierzęta, ale przede wszystkim jak należy zachować się w lesie oraz jaką pełni rolę w naszym życiu.  Poznały rodzaje drzew (iglaste i liściaste), poznały wygląd budek (domków zwierząt) oraz pojemniki do zbierania żywicy. Na koniec mogły namalować to, co kojarzy im się z lasem. Za udział w zajęciach każde dziecko otrzymało upominek magnes, kredki, zakładki.

Piątego, ostatniego dnia - 03.06.2022r. dzieci miały okazję skorzystać z tzw. „Dmuchańców”. Jak wiadomo tego typu atrakcje są bardzo popularne i sprawiające dużo radości wśród dzieci. Co ważne, ta forma zabawy pozwoliła  wyszaleć się także tym dzieciakom, które na co dzień nie przejawiają szczególnego zainteresowania zabawami ruchowymi. Nie każdy maluch odnajdzie się w rywalizacji wymaganej w grach zespołowych, nie każdy jest urodzonym sportowcem. Natomiast „dmuchaniec” jest aktywnością trafiającą do każdego dziecka. Wspinając się, ślizgając, pokonując przeszkody i wchodząc w interakcje z rówieśnikami, dziecko rozwija dużą motorykę, uczy się kontrolować swoje ruchy. Następnie dzieci mogły z rodzicami pobyć na terenie przedszkolnym korzystając do woli z placu zabaw, z dmuchawców i zajadać się watą cukrową czy popcornem.