image
hl1

 

„Pluszowy miś z wystawy miś Na spacer chciał do dzieci iść A że był zuch ten dzielny miś Zastukał do przedszkolnych drzwi (…)”

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.  Wizerunek misia był wykorzystywany zarówno w literaturze, jak  i kinematografii. Każdy z nas na pewno kojarzy przygody Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Misia Paddingtona.

W naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 24 listopada. Tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Podczas zajęć dzieci poznały historię święta. Następnie wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie - śpiewały piosenki i bawiły się przy muzyce. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy muzyczno - ruchowe, plastyczne, quizy. Tego dnia dzieci czekała również słodka niespodzianka – wata cukrowa.  Dzień był bardzo intensywny. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Nie zabrakło również fotobudki dla naszych pociech oraz orderów. Zrobione prace plastyczne zostały wywieszone w szatni. Do zobaczenia w misiowej krainie za rok.