image
hl1

Pasowanie na przedszkolaka

 

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza i jakże wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które  po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem.

8 grudnia w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Biedronek" oficjalnie zostały  przyjęte do grona przedszkolaków. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale dzieci trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pań, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania".

Każdy z przedszkolaków został obdarowany pamiątkowym dyplomem i drobnymi upominkami. Na koniec wykonane zostało zdjęcie grupowe, aby uwiecznić ten dzień. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.

Ze względu na pandemię COVID – 19 nie mogliśmy jak co roku zaprosić rodziców na uroczystość pasowania, dlatego została ona nagrana i ostanie przekazana rodzicom.