image
hl1

Projekt edukacyjny “Mój przyjaciel Necio” 

Światowa sieć rozwija się coraz szybciej, stając się niemal powszechnie dostępnym medium. Obecnie korzystają z niej coraz młodsi użytkownicy. Badania pokazują, że dwie trzecie dzieci w wieku 3-6 lat korzysta z Internetu częściej niż raz w tygodniu, a ich jednorazowa sesja w sieci trwa średnio 45 minut . Warto więc skupić się na edukacji najmłodszych w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z sieci. Czas pierwszych kontaktów z komputerem i Internetem to doskonały moment, aby poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami. Zadaniem rodziców jest wprowadzenie dzieci w świat komputerów i Internetu, a zadaniem nauczyciela może być inicjacja i wspieranie tego procesu .  

W związku z tym przedszkolaki z grupy III “Biedronki” realizowały Projekt edukacyjny pt. „Moj przyjaciel Necio” w oparciu o portal edukacyjny dla dzieci Necio.pl 

Celem projektu było przygotowanie dzieci do wejścia w "świat cyfrowy", do właściwego i bezpiecznego korzystania z komputera i oprogramowania edukacyjnego, do umiejętności właściwego stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK). 

Dzieci poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń i naukę piosenek w łatwy sposób przyswoiły wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. 

Przedszkolaki poznały głównego bohatera portalu, tytułowego Necia – robocika, który oprowadzał ich po świecie Internetu. Dzieci dowiedziały się czym jest internet , jak komunikować się z innymi, jak i również o czyhających na nie niebezpieczeństwach w sieci . 

Zachęcamy serdecznie wszystkich rodziców do odwiedzenia aplikacji Necio.pl 

 

Malwina Kaźmierska