image
hl1

Jak można zauważyć nasze przedszkole nie spoczywa na laurach. Kiedy tylko pojawia się szansa na wzbogacenie i udoskonalenie naszej placówki zawsze robimy wszystko, co tylko możemy, aby to czynić.            W naszym przedszkolu od maja 2021 roku do grudnia 2021 roku realizujemy projekt :

„Wszyscy razem się trzymamy – wirusowi się nie damy”

Celem projektu jest edukacja i wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Dbanie o siebie nawzajem pomoże dzieciom zrozumieć że w jedności rodziny tkwi siła, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Aktywność fizyczna i działanie dla siebie pozwoli w lepszej kondycji przetrwać epidemię.

Zgodnie z tym podjęta została akcja pt. „Rodzina ach rodzina każdą pandemie przetrzyma” skierowana do rodziców dzieci naszego przedszkola, a także nauczycieli. Dzieci wraz z pomocą rodziców od 01.06. do 11.06.2021 r. nagrywali filmik lub robili zdjęcia ciekawych pomysłów, jak spędzają czas podczas pandemii. Nauczyciele także stworzyli i nagrali swoje ciekawe pomysły dla dzieci. Dzięki temu została stworzona prezentacja pomysłów wszystkich uczestników akcji, którą możemy pooglądać na stronie internetowej przedszkola. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkie dzieci z rodzicami oraz nauczycieli.

 

Drugim celem projektu jest edukacja ekologiczna i pokazanie dzieciom, że kontakt z przyrodą działa pozytywnie na zdrowie psychiczne zarówno dzieci jak i rodziców.

Dlatego mając do dyspozycji teren zielony w pełni niezagospodarowany wokół placówki zrodził się pomysł i potrzeba, by  stworzyć razem z rodzicami i dziećmi miejsce, które przyczyni się do poszerzenia postaw proekologicznych i obcowania z przyrodą, a wspólna realizacja projektu pomoże w integracji lokalnej społeczności. We współpracy z projektantem Krystianem S. „Premakultura Chocianów – miejski ogród ekologiczny” oraz dużym zaangażowaniu rodziców udało na się uzbierać przydatne materiały potrzebne do realizacji elementów ogrodu ekologicznego. Wspólnymi siłami 19.06.2021 r. wraz z projektantem, rodzicami, dziećmi oraz pracownikami przedszkola zostały utworzone trzy piękne miejsca w naszym ogródku przedszkolnym:

 

 

RABATA PRERIOWArabata sucha jest przykładem zagospodarowania przestrzeni suchej i mocno nasłonecznionej łączącej ze sobą maksymalizację pożytku ekologicznego oraz minimalizację prac potrzebnych do utrzymania jej w dobrej kondycji.

 

 

OGRÓD DESZCZOWY – jest formą ogrodu wodnego, zakładanego tak, aby przyjmować i efektywnie odprowadzać do ekosystemu nadmiarowe ilości wody – nawalne deszcze czy roztopy.

 

SPIRALA ZIOŁOWA

Wiemy, że teraz każdy spacer po przedszkolnym ogrodzie będzie okazją do kontaktu dzieci z przyrodą.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej pracy 🙂  , a to wszystko dla dzieci 🙂

Dziękujemy wszystkim osobom, które nawet w najmniejszy sposób przyczyniły się do realizacji ogródka ekologicznego.

Ale to nie koniec naszych działań związanych z projektem J Chociaż wakacje już się zbliżają wielkimi krokami….. My na już wrzesień szykujemy wiele ciekawych i nowych działań dla naszych dzieci…

Do zobaczenia wkrótce!

Ewelina D.