image
hl1

Warsztaty edukacyjne " Świat Czekolady"

 

Dnia 25.11.2022 roku dzieci z grupy II Misie wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Świat czekolady” w kawiarni  „Lupus” w Chocianowie.

Po przybyciu na miejsce w drzwiach przywitały nas uśmiechnięte panie Agata i Malwina, które zabrały wszystkich w słodki świat czekolady. Na początku dzieci poznały krótką historię tego smakołyku. Dowiedziały się skąd się bierze czekolada, jak powstała oraz gdzie rośnie kakao. Następnym punktem warsztatów,  na który wszyscy czekali z niecierpliwością, była degustacja różnych smaków czekolady i coś na rozgrzanie - pyszna ciepła czekolada do picia J. Zaraz po degustacji, przyszedł czas na kolejne zadanie, z którym i tym razem dzieci świetnie sobie poradziły - odbył to konkurs polegający na rozpoznaniu rodzaju czekolady po jej smaku. Nie był to jednak koniec czekoladowego szaleństwa. Oprócz degustacji, dzieci mogły, chociaż przez chwilę, wczuć się w rolę cukierników, wykonując „kulki mocy” na bazie czekolady i innych dodatków oraz dekorując czekoladą przygotowane wcześniej ciasteczka maślane. Efekty pracy naszych małych cukierników zostały spakowane i jako upominki rozdane Misiom, by mogły zabrać do domu smak tych pysznych i ciekawych warsztatów.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Agacie Wilk oraz Paniom Agacie  i Malwina za przeprowadzenie ciekawych i „smacznych” warsztatów w miłej i wesołej atmosferze 🙂